Amerikan İşi Death Note

.

İşte size bir konsept: Kolejli bir öğrenci kaybolmuş bir “ölüm defteri”ni kazara bulur ve bir insanı düşünerek adını deftere yazdığında o insanı öldürebilme yeteneğini kazanır. Bu nasıl bir güç dersiniz? Bu kişi arkadaş olarak kalmasını istediğiniz biri olabilirdi. Ya da maaşına reddedemeyeceğiniz bir zam isteğinde bulunan bir işçi olabilirdi.

Bu hikaye çok satan Japon mangası “Death Note” (Ölüm Defteri)’ne dayanıyor ve öyle görünüyor ki yakında size yakın bir sinemada gerçek aksiyon uyarlamasına rastlayabilirsiniz. Warner Bros film haklarını satın aldı ve Tsugumi Ohba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından illüstre edilerek Shueisha Şirketi tarafından yayınlanan ilk 3 kitabı film için temel alacak.Warner Bros Pictures daha önce 3 adet Death Note filmi yapmıştı, ancak yeni versiyonları orjinal mangadan esinlenerek hazırlanacak.

Vertigo Şirketi’nden Roy Lee ve Doug Davison Death Note filmin yapımcılığını,Brian Witten ve Dan Lin’in Lin Şirketi’yle beraber üstlenecekler. Senaryo yazarları Charley ve Vlas Parlapanides (aynı zamanda War of the Gods, Live Bet filmlerinin de senaristleri) filmin senaristliği üstlenecekler.Oyuncu kadrosuna dair henüz bir açıklama yapılmadı.Öyleyse, söyleyin bize, bu, görmek istediğiniz bir yapım mı? Böylesine bir güç isteyen var mı?

Kaynak

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Amerikan İşi Death Note

  1. Ellerine oldukça zor bir proje almışlar gerçekten. Mükemmel bir kurguya sahiptir death note, Önceki japon yapımı filmleri oldukça güzel olsa da mangayla birlik göstermiyordu. Hikayede oldukça değişiklik vardı ama yine de çok hoştu umarım americanlar berbat etmez böylesi nadide bir kurguyu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı