Çağlar Öncesinden Epik Bir Film | Alpha

thumbnail

Alfa Kurt (Alpha) filmi, Çok uzun zamandır kitap uyarlamaları ve remake’lerle ayakta kalan sektöre özgün metniyle biraz hareket getirecek ve senaristlere biraz daha güven tazeleyecek bir film olabilir.

Genç jenerasyonun en yetenekli aktörlerinden biri olan Kodi Smit-McPhee‘nin başrolde bulunduğu filmin konusu şöyle;

20.000 yıl öncesi Buz Devri Avrupa’sındayız. Elit bir avcı grubuyla ilk avına çıkacak olan çocuk için işler iyi gitmez ve bacağından yaralanarak grubu gerisinde bırakmak zorunda kalır. Hayatta kalmak için vahşiliğin içerisinde yönünü bulmayı, doğru adımlar atmayı ve sürekli tetikte olmayı öğrenmek zorundadır. Ne var ki kış en acımasız tarafını göstermekle birlikte onunla birlikte aynı coğrafyayı paylaştığı hayvanlar için bir numaralı hedef olması kaçınılmazdır.

Daha önce Tanrı’nın Kitabı (The Book of Eli) filmiyle dikkat çeken yönetmen Albert Hughes bu sefer daha çok kişinin radarına girecek gibi gözüküyor.

Amerika’da 2 Mart 2018’de vizyona girecek olan filmin Türkiye’de ya aynı gün ya da 9 Mart’ta vizyona girmesini bekliyoruz.

Türkçe altyazılı fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı