8 Ocak 2016 Filmleri

vizyondakiler

2016 yılının ikinci vizyon haftası olmasına rağmen vizyona girecek olan beş filmin dört filminin kalbur üstü filmler olduğunu söyleyebiliriz.

eightfoto

The Hateful Eight

Bir yönetmenin formunun ve üretkenliğinin zirve yaptığı bir döneme şahitlik ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Hollywood Bulvarı’ndaki yerini de alarak iyiden iyiye sinema dünyasındaki hegamonyasını hissettiren 2 Oscar ödüllü yönetmen Quentin Tarantino Django’dan sonra yine western ile devam ediyor. Altın Küre’ye 3 dalda aday olan filmin başrollerini Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh ve Tim Roth paylaşıyor.

Tarantino’nun son filmi açık ara bu hafta sinemadaki ilk tercih gibi gözüküyor.

joyfoto

Joy

Silver Linings Playbook ve American Hustle’dan bu yana Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper ikilisinden vazgeçemeyen yönetmen David O. Russell bu sefer ikiliye usta aktör Robert De Niro’yu da ekleyerek yeni bir maceraya atılıyor. Yalnız bir kadının ayakta kalma mücadelesini anlatan film dramatik sinefillerin bu hafta sinemadaki tercihi olabilir.

shortfoto

The Big Short

Christian Bale, Ryan Gosling, Brad Pitt ve Steve Carell… 2005 yılında Amerika’da patlak veren mortgage skandalının perde arkasına ışık tutan film dört dalda Altın Küre’ye aday. The Hateful Eight’ten sonra haftanın en merak edilen filmi diyebiliriz.

creedfoto

Creed

Rocky yine ringlere dönüyor ancak bu sefer arka planda. Hollywood’un tavşanın suyunun suyunu çıkarma azmine gerçekten hayranım. Yanlış anlamayın filmin tam da sinemada izlenecek eğlencelik bir yapım olduğunu ve izlenmesi gerektiğini de düşünüyorum. Ancak biraz daha yaratıcılık da hiç fena olmaz sanki. Hı ?

Les Profs

Haftanın zayıf halkası. Çılgın Dersane tadındaki bu Fransız filminden uzak durunuz.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.