Kategoriler
Vizyon

7 Haziran 2013 Filmleri ve Konuları

.

Yaz ayları sinema salonları için ölü mevsim olarak değerlendirilse de yapım şirketleri ve filmler durumu tersine çevirebilmek adına ellerinden geleni yapıyorlar.

2013 Haziran ayı da bu uygulamadan nasibini alanlarda olacak gibi gözüküyor. Özellikle Hollywood yapımı yüksek prodüksiyonlu ve bol görsel efektli filmler Haziran ayı boyunca salonlarda izleyicileri bekliyor olacak.

İşte 7 Haziran 2013 Filmleri;

Star Trek Bilinmeze Doğru 3D: Dört yıl sonra efsane televizyon dizisi ikinci filmiyle seyircilerle buluşacak. Başrolde İngiliz yapımı Sherlock Holmes dizisiyle ünlene Benedict Cumberbatch var. Haziran ayının en çok beklenen filmlerinden biri olan Star Trek Into Darkness bilimkurgu ve fantastik film sevenleri ihya edebilecek mi ? Bekleyip görelim.

Babadan Oğula: Blue Valentine filmiyle romantik filmlere farklı bir soluk getiren Derek Cianfrance bu sefer yine Ryan Goslin’i yanına alıp bir suç – drama filmi yapmış. Star Trek’in gölgesinde kalması muhtemel olsa da The Place Beyond the Pines oldukça umut vaat eden bir filme benziyor.

Holy Motors: Cannes film festivalinde olumlu tepkiler alan film Fransız oyuncu – yönetmen Leos Carax’ın 1999’dan beri çektiği ilk filmi. İzleyenler tarafında benzeri olmayan sürreal bir deneyim olarak adlandıran film görülmeye değer gözüküyor. Tabii kopya sıkıntısından ve popüler filmlerin gölgesinden kurtulursak…

The Iceman: Michael Shannon, Winona Ryder, Chris Evans, Ray Liotta, David Schwimmer gibi usta oyuncularla bezeli olan film 40 yılda yüzlerce insanı öldürmüş olan Richard Kuklinski’nin gerçek hayat hikayesinden yola çıkıyor. Bu tür filmler genel olarak kendine ayrılan vaktin hakkını verir. Oyuncu kadrosu da seçiminizi kolaylaştırabilir.

Bullet to the Head: 67 yaşında hala aksiyon filmi izleyicilerinin aradığı yüz olan Sylvester Stallone yine kendisiyle özdeşmiş tarzda bir filmle vizyona giriyor.

Ferahfeza: Elif Refiğ’in ilk filmi G.Kore ve İtalya’yı gezdikten sonra memleket topraklarına adım atıyor. Yerli filmlerde ilk filmleri tecrübe etmek iyidir. Alternatif arayanlar deneyebilir.

Sarı Siyah: Yusuf Güney’in ! başrol oynadığı film yine ve yeni bir Çanakkale filmi.

Arkadaşım Max: ?

Benim Çocuğum: İf film festivalinde Türkiye’yle tanışan film çok uzun bir süre sonra vizyona giriyor. Cinsel tercihleri konu edinen belgesel festivalde çok ses getirse de 7 Haziran’da ne yazık ki büyük bir ihtimalle sinemaların birinci tercihi olmayacak.

7 Haziran filmlerinden parsayı Star Trek Bilinmeze Doğru’nun toplayacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Her ne kadar soru işareti koysam Arkadaşım Max filmi de beklentilerin üstünde bir “gişe başarısı” yakalayabilir. Kalan bölüm için kanımca The Iceman ile The Place Beyond the Pines çekişir.

Dipnot: 7 Haziran Cuma günü bu filmlerin hepsi sürekli gittiğiniz sinemaya uğramamış olabilir. Seans bilgileri teyit ederek sinemaya gitmeniz faydanıza olur. Şimdiden iyi seyirler…

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir