2020’de Netflix’te Yayınlanacak 14 Film

thumbnail

Geçtiğimiz son iki yılda yapımcılığını da üstlendiği filmlerin ödüllere layık olmasıyla birlikte sinema filmi alışkanlıklarını değiştiren Netflix 2020 yılına da damga vurmaya hazırlanıyor.

14) The Old Guard

Aynı adlı çizgi roman uyarlamasında başrollerde Charlize Theron ve Chiwetel Ejiofor isimler yer alıyor.

13) Miss Americana 

Taylor Swift’i merkezine alan bu belgeselde ünlü ismin hayranlarına gün doğdu. Oyuncunun bilinmeyen yönlerini ele alacak olan belgesel daha fragmanı yayınlanmadan oldukça ses getirdi.

12) Mank

Film tüm zamanların en önemli filmlerinden biri olan Yurttaş Kane’in yazım sürecini merkezine alıyor. Yönetmen David Fincher olunca izlememe şansımız yok gibi.

11) Uncorked

10 Kasım’da çekimleri başlayan filmi konusu şöyle: Şarap tutkunu genç bir adam, bir yandan babasının barbekü aile işletmesini devralması yönündeki beklentileriyle uğraşırken, bir yandan da usta şarap garsonu olmak için çabalar.

10) Rebecca

Bir roman uyarlaması olan gerilim filmi yeni evli bir kadının kocasının eski defterleri sebebiyle başına gelen olaylar bütününü konu ediniyor.

9) Hilbilly Elegy

Çok satan bir anı uyarlaması olan film aile geçmişi, toplum değerleri ve gelecek hayalleri arasında sıkışmış bir gencin hikayesini konu ediniyor.

8) Da 5 Bloods

Dört eski veteranın defin bulma umuduyla Vietnam’a yaptığı yolculuğu ve yaşadıklarını konu edinen filmi Spike Lee yönetiyor.

7) The Boys in the Band

Partileyen bir grup gay arkadaşın davetsiz bir misafirle birlikte değişen geceleri ve deşilen hikayeleri konu ediniyor. Geçmişte Broodway sahnesinde oyun olarak, 70’lerde de sinema filmi olarak sergilenen hikayenin remake’i de yakında Netflix’te olacak.

6) Eurovision

Lars ve Sigrit adlı iki müzisyen Eurovision’da ülkelerini temsil etme şansı yakalar. Hayallerinin yanıbaşında bu iki insan için savaş yeni başlayacaktır. Will Ferrell ve Rachel McAdams’ın başrolleri paylaştığı komedi filmi Ferrell’in daha önceki yaptığı garip rekabetçi yarışma filmlerini andırıyor.

5) I’m Thinking of Ending Things

En sevdiğim sinema insanlarından biri olan Charlie Kaufman’ın eserinde seyahat rotası değişen bir çiftin yolculuklarının fiziki boyuttan çıkıp ruhsal kırılganlıklarla dolu bir yola sapmasını konu ediniyor. İnsan hikayeleri işleme konusunda çok başarılı olan Kaufman’ın bu filmi Netflix’in 2020 yılındaki lokomotif işlerinden biri olabilir.

4) The Last Thing He Wanted

Politik – gerilim türündeki bu filmde de yıldızlar geçidi var desek yanlış olmaz. Anne Hathaway, Willem Dafoe, Ben Affleck gibi isimlerin yer aldığı film yine Netflix’in bu yılki en önemli işlerinden biri gibi gözüküyor.

3) Crip Camp

Engelli gençler için yapılan bir yaz kampında katılımcıların hayatlarını değiştirecek olaylar filizlenir. Sosyo – kültürel ve politik unsurlar barındıran belgeselin yapımcılarının arasında Barack & Michelle Obama da bulunuyor.

2) Coffee & Kareem

Kız arkadaşının başını belaya sokmuş oğlunun adını temize çıkarmak için mücadele veren bir adamın hikayesinin anlatıldığı komedi filminde Ed Helms ve Taraji P. Henson başrolleri paylaşıyor.

1) Out of the Fire

Film, bir suç baronunun kaçırılan oğlunu kurtarma görevini almış paralı askerin heyecan dolu macerasını konu ediniyor.

Açıkçası Mank ve I’m Thinking of Ending Things merakla bekleyeceğim iki film olacak. Yönetmenlerin filmografisi kendilerine kayıtsız şartsız güvenme konusunda oldukça yeterli.

Netflix 2020 filmleri listesine yeni yapım bilgileri geldikçe sizler de katkıda bulunabilirsiniz.

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı