Kategoriler
Yeni Filmler

2020 Altın Küre Ödülleri Kazananları

Sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Altın Küre ödülleri dün sahiplerini buldu.

En önemli kategorilerden adaylar ve kazananları aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

EN İYİ FİLM – DRAMA

Kazanan: 1917

Diğer Adaylar: The Irishman, Marriage Story, The Two Popes, Joker

SİNEMA DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU – DRAMA

Kazanan: Renée Zellweger, Judy

Diğer Adaylar: Cynthia Erivo, Harriet, Scarlett Johansson, Marriage Story, Saoirse Ronan, Little Women , Charlize Theron, Bombshell

SİNEMA DALINDA EN İYİ ERKEK OYUNCU – DRAMA

Kazanan: Joaquin Phoenix, Joker

Diğer Adaylar: Christian Bale, Ford v Ferrari, Antonio Banderas, Pain and Glory, Adam Driver, Marriage Story, Jonathan Pryce, The Two Popes

MÜZİKAL YA DA KOMEDİ DALINDA EN İYİ FİLM

Kazanan: Once Upon a Time in Hollywood

Diğer Adaylar: Dolemite Is My Name, Jojo Rabbit, Knives Out, Rocketman

SİNEMA DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU – MÜZİKAL YA DA KOMEDİ

Kazanan: Awkwafina, The Farewell

Diğer Adaylar: Ana de Armas, Knives Out, Cate Blanchett, Where’d You Go, Bernadette, Beanie Feldstein, Booksmart, Emma Thompson, Late Night

SİNEMA DALINDA EN İYİ ERKEK OYUNCU – MÜZİKAL YA DA KOMEDİ

Kazanan: Taron Egerton, Rocketman

Diğer Adaylar: Daniel Craig, Knives Out, Roman Griffin Davis, Jojo Rabbit, Leonardo DiCaprio, Once Upon a Time in Hollywood, Eddie Murphy, Dolemite Is My Name 

SİNEMA DALINDA EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Kazanan: Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood

Diğer Adaylar: Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood, Anthony Hopkins, The Two Popes, Al Pacino, The Irishman , Joe Pesci, The Irishman

SİNEMA DALINDA EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Kazanan: Laura Dern, Marriage Story

Diğer Adaylar Kathy Bates, Richard Jewell, Annette Bening, The Report, Jennifer Lopez, Hustlers, Margot Robbie, Bombshell

DRAMA DALINDA EN İYİ DİZİ

Kazanan: Succession

Diğer Adaylar: Big Little Lies, The Crown, Killing Eve, The Morning Show

MÜZİKAL YA DA KOMEDİ DALINDA EN İYİ DİZİ

Kazanan: Fleabag

Diğer Adaylar: Barry, The Kominsky Method, The Marvelous Mrs. Maisel, The Politician

EN İYİ MİNİ DİZİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan: Chernobyl

Diğer Adaylar: Catch-22, Fosse/Verdon, The Loudest Voice, Unbelievable

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

Kazanan: Parasite

Diğer Adaylar: The Farewell, Les Misérables, Pain and Glory, Portrait of a Lady on Fire

TV DİZİSİ EN İYİ KADIN OYUNCU – DRAMA

Kazanan: Olivia Colman, The Crown

Diğer Adaylar: Jennifer Aniston, The Morning Show, Jodie Comer, Killing Eve, Nicole Kidman, Big Little Lies, Reese Witherspoon, The Morning Show

TV DİZİSİ EN İYİ ERKEK OYUNCU-DRAMA

Kazanan: Brian Cox, Succession

Diğer Adaylar: Kit Harington, Game of Thrones, Rami Malek, Mr. Robot, Tobias Menzies, The Crown, Billy Porter, Pose

EN İYİ KADIN OYUNCU – MİNİ DİZİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan: Michelle Williams, Fosse/Verdon

Diğer Adaylar: Kaitlyn Dever, Unbelievable, Joey King, The Act, Helen Mirren, Catherine the Great, Merritt Weaver, Unbelievable

EN İYİ ERKEK OYUNCU – MİNİ DİZİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan: Russell Crowe, The Loudest Voice

Diğer Adaylar: Christopher Abbott, Catch-22, Sacha Baron Cohen, The Spy, Jared Harris, Chernobyl, Sam Rockwell, Fosse/Verdon

TV DİZİSİ EN İYİ KADIN OYUNCU-MÜZİKAL YA DA KOMEDİ

Kazanan: Phoebe Waller-Bridge, Fleabag

Diğer Adaylar: Christina Applegate, Dead to Me, Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel, Kirsten Dunst, On Becoming a God in Central Florida , Natasha Lyonne, Russian Doll

TV DİZİSİ EN İYİ ERKEK OYUNCU – MÜZİKAL YA DA KOMEDİ

Kazanan: Ramy Youssef, Ramy

Diğer Adaylar: Michael Douglas, The Kominsky Method, Bill Hader, Barry, Ben Platt, The Politician, Paul Rudd, Living With Yourself 

EN İYİ YÖNETMEN

Kazanan : Sam Mendes, 1917

Diğer Adaylar: Bong Joon-ho, Parasite, Todd Phillips, Joker, Martin Scorsese, The Irishman, Quentin Tarantino, Once Upon a Time in Hollywood

EN İYİ SENARYO

Kazanan: Once Upon a Time in Hollywood – Quentin Tarantino

Diğer Adaylar: Marriage Story – Noah Baumbach, Parasite – Bong Joon-ho & Han Jin-won, The Two Popes – Anthony McCarten, The Irishman – Steven Zaillian

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU – MİNİ DİZİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan: Patricia Arquette, The Act

Diğer Adaylar: Helena Bonham Carter, The Crown, Toni Collette, Unbelievable , Meryl Streep, Big Little Lies, Emily Watson, Chernobyl

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU – MİNİ DİZİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan: Stellan Skarsgard, Chernobyl

Diğer Adaylar: Alan Arkin, The Kominsky Method, Kieran Culkin, Succession, Andrew Scott, Fleabag, Henry Winkler, Barry

EN İYİ ANİMASYON 

Kazanan: Missing Link

Diğer Adaylar: Frozen II, How to Train Your Dragon: The Hidden World, The Lion King, Toy Story 4

2020 Altın Küre ödüllerine film kategorisinde Joker ve Bir Zamanlar Hollywood’da filmleri beklenen ödülleri alırken, The Irishman’in 5 farklı dalda aday olup ödül alamaması açıkçası şaşırttı.

Bunun haricinde Güney Kore filmi Parasite’in o “En iyi Yabancı Film” dalında ödül alması ve adaylıklarıyla adından söz ettirdiğini söylemek mümkün.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir