Kategoriler
Film Listeleri

2016 Yılının En Çok Beklenen Filmleri | Geekler İçin

geekfilm

2016 filmleri şimdiden ağız sulandırıyor ancak bir grup var ki beklerken mental orgazm geçiriyor olabilir. Evet geek kardeşlerim ! 2016 sizin yılınız. Çizgi roman uyarlamaları, FRP oyun uyarlamaları, bilimkurgu serilerinin devamı, çizgi film remakeleri… Liste çok kabarık, o yüzden başlayalım.

ghostbusters

Ghostbusters

Çocukken Hayalet Avcıları’nın çizgi filmini izleyen çocuklar şimdi büyüdü. Bu sefer de sinema filmini izleme zamanı geliyor. 1984 yılında sinemaya uyarlanan filmin remake’inin 29 Temmuz’da Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor. Geekleri pek de ilgilendirmeyen kısımda Chris Hemsworth’ün de başrollerin birinde olacağını belirtelim.

startrek

Star Trek Beyond

Yeni seriye 2009 ve 2013’teki iki filmle birlikte el atan J.J. Abrams serinin üçüncü filmini çekmek yerine Star Wars’a el atınca doğal olarak takvimsel sıkışıklık bu işi başkasına bırakmak durumunu da beraberinde getirdi. Kariyerinde pek de parlak işler olmayan Justin Lin’in önderliğinde yeni Star Trek filmi bakalım nasıl olacak ? 8 Temmuz vizyon tarihi.

assassin

Assassin’s Creed

Yaklaşık 10 yıldır oyun dünyasının canını okuyan ve çıkardığı her yeni seride muazzam satış rakamlarına ulaşan efsanevi oyun 2016’nın son aylarında sinema filmi olarak izleycilerle buluşacak. Başrolün Michael Fassbender’da olması daha da heyecan verici.

deadpool

Deadpool

İlla ki meraklısı vardır da arkadaş Green Lantern Ryan Reynolds, Deadpool Ryan Reynolds… Hollywood oyuncu sıkıntısı da mı çekmeye başladı ? Süperkahraman konusunda biraz çeşitlilik yahu ! Şubat ayında Amerika’da vizyonda, Türkiye tarihi belli değil.

batmansuperman

Batman v Superman: Dawn of Justice

Lüks karışık kuruyemiş tadında. 25 Mart’ta vizyonda.

civilwar

Captain America: Civil War

Süperkahraman enflasyonu için 6 Mayıs’ı bekleyin.

warcraft

Warcraft

Bu filmle ilgili tek bildiğim şey Ragnar’ın başrollerden biri olduğudur. Ama bazıları için bambaşka anlamlar taşıyan, heyecanla beklenen bir film tabii ki. 10 Haziran’da sinemalarda.

suicidesquad

Suicide Squad

En sona kendi en çok merak ettiğim filmi bıraktım. DC Comics’in bol antikahraman içeren çizgi romanından uyarlanan film 12 Ağustos’ta Türkiye’de vizyona girecek.

Sizler için seçtiğimiz tüm filmlerin fragmanlarını aşağıdaki tek video playlistten izleyebilirsiniz. (Assassin’s Creed ve Ghostbusters’ın henüz resmi fragmanlarını çıkmadı.)

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir