2015 Yılının En İyi 5 Filmi

madmaxfilm

2) Mad Max: Fury Road IMDB 8.2

1 mi 2 mi olsa diye çok düşünmedim değil aslında. Kusursuz aksiyon, kusursuz planlar, kostümler ve karakterler. Sanırım remake olması gözümde bir sıra geriletti. Mad Max serisini bilenler serinin tepe noktasına ve hazların en güzeline kavuşuyor.

Tom Hardy ve Charlize Theron’un başrollerini paylaştığı film için sadece 2015’in değil belki de tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerinden biri demek mümkün.

lobsterfilm

1) The Lobster IMDB 7.4

Yorgos Lanthimos ile tanışmam Köpekdişi filmi ile oldu. Filmdeki sıradışılık ve senaryoyu ele alış şekli beni gerçekten mest etmişti.

The Lobster ise fragmanını çok beğendiğim bir filmdi ve yönetmenin yine Lanthimos oluşuyla birlikte ilgimin iki kat arttığını söyleyebilirim. Kara mizah, absürdlük ve psikoloji üzerine gerçekten eşsiz bir desek abartmış olmayız. Yönetmenin aynı zamanda uluslararası sinemaya açılışını da sağlayacak olan bu film hem izleyen hem de yapan için milat olacak birçok unsur barındırmakta.

Bu filmde yakalanan orijinal fikrin de çok uzun zamandır özlediğimizi film bittikten sonra daha iyi anlıyorsunuz. Colin Farrell’ın başrolde döktürdüğü bu filmi pervasızlığım ve egoma dayanarak açık ara 2015 yılının en iyi filmi ilan ediyorum. Konusunu okumayın ve sadece izleyin.

Dağılabilirsiniz.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.