Kategoriler
Film Listeleri

2015’te En Çok İndirilen 10 Film

cokindirilenfilmler

Yılın son günlerini yaşarken yine hem bir yılı özetleyelim hem de geride neler bıraktığımızı bilelim istiyorum. Ve gündemde bu sefer 2015 yılında en çok indirilen filmler var.

Variety dergisi Excipio adlı bir danışmanlık firmasıyla anlaşarak hazırladığı/hazırlattığı bu anket çalışması oldukça ilginç sonuçları gözler önüne seriyor. 2015 bitmek üzere olmasına rağmen listede birkaç tane önceki senelerin filmleri de var. Yani insan her zaman en yeniyi değil, en iyileri de merak ediyor.

Bu arada küsürat vereceğiz rakamlarda salladığımız belli olmasın ! (Şaka tabii ki direkt veriler bu şekilde)

10) Kingsman The Secret Service: Her listede var, doğaldır. 30 milyon 922 bin küsür indirmeye sahip.

9) Terminator Genisys: Arnold’un dönüş filmlerinden biri oldu. Gişede çok da reaksiyon alamadı ancak insanlar malum ortamlara düşmelerini bekliyormuşsa demek ki ! 31 milyon kere indirilmiş.

8) The Hobbit: The Battle of the Five Armies: Ama ayıptır yani ! Bu filmi de sinemada izlemeyecekseniz hangisini izleyeceksiniz ? 31 milyon 500 kere indirilmiş.

7) Fifty Shades of Grey: İşte bunlar hep meraktan. 32 milyon 126 bin kere indirilmiş.

6) American Sniper: Clint Eastwood’un 5 – 6 yılda 1 kere yaptığı rutininin 33 milyon 953 bin kere indirilmesi de garip doğrusu.

5) Mad Max Fury Road: Korsan film indirmek yasal olsaydı az bile indirmişsiniz lan derdim. Ama yasak ! 36 milyon 440 bin kere indirilmiş.

4) Jurassic World: Bir numaraya yaklaştıkça ters köşe ihtimali artıyor gibi sanki. Değil mi ama ? 36 milyon 881 bin kere indirilmiş.

3) Avengers Age of Ultron: Yani yeri buralarda bir yerdir diye düşünmüşsünüzdür okumaya başlamadan önce. Çok da şaşırtmamıştır hani. 41 milyon 594 bin kere indirilmiş.

2) Fast and Furious 7:  Sürpriz mi ? Değil tabii ki de. 44 milyon 794 bin kere indirilmiş.

1) Interstellar: Tabii ki de Yıldızlararası… Ya ne olacak idi ? Kült filmler arasında yerini alan efsane film 46 milyon 762 bin kere indirilmiş. Ben de sinemada üç kere izledim.

2015 yılının en çok indirilen filmleri listesi açıkçası çok da şaşırttı diyemeyiz. Ancak ortadaki verilerin devasal olması ve sektörün geleceği açısından beğendiğiniz filmleri sinema salonlarında ya da kiralama yöntemi kullanarak izlemenizi öneriyoruz.

İyi yıllar.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir