2014’ün En Çok Beklenen Filmleri

2014 filmleri

2014 yılı sinemalar ve film izleyicileri açısından oldukça hareketli ve keyifli geçecek.
2014 yılının merakla > beklenen filmleri hakkında kısa bilgileri ve filmlerin fragmanları aşağıdaki gibidir.

Jupiter Ascending | Jupiter Yükseliyor

Matrix serisiyle büyük sükse yapan Wachowski kardeşler arayı oldukça uzun tuttuktan sonra geçen sene Bulut Atlası ile sevenlerini karşılamıştı. Her zaman olduğu gibi yine fütürist bir filmle bu sene 25 Temmuz’da karşımıza gelecekler.

The Zero Theorem | Sıfır Teorisi

Brazil ve 12 Maymun’la başladığı üçlemesini Sıfır Teorisi’yle devam ettiren ünlü yönetmen Terry Gilliam yine muhteşem kareleri ve farklı bakış açısıyla izleyenleri büyüleyecek. İki kere aday gösterildiği Oscar ödül törenlerinde iki kez Oscar’ı alan Christoph Waltz başrolde. Film 25 Nisan’da vizyona girecek.

Noah | Nuh: Büyük Tufan

Yaptığı her filmle fark yaratmayı başaran yönetmen Darren Aronofsky bu kez de Hz.Nuh’un hikayesi üzerinden yola çıkıyor. Bir Rüya İçin Ağıt, Black Swan, The Wrestler, Pi, The Fountain gibi kalbur üstü filmlere imzasını atan yönetmenin Nuh’u ise Russell Crowe. Film geçtiğimiz Cuma vizyona girdi.

Teenage Mutant Ninja Turtles | Ninja Kaplumbağalar

Çocukluğumuzun en özel figürlerinden olan Ninja Kaplumbağalar biraz daha karanlık bir bakış açısıyla sinemalara geliyor. William Fichtner Shredder’ı, Megan Fox’un April O’Neal’ı canlandırdığı filmin 22 Ağustos’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Edge of Tomorrow | Yarının Sınırında

Tom Cruise ve Emily Blunt’ın başrollerini paylaştığı dünyanın sonu temalı film 6 Haziran’da vizyona girecek. Görsellik açısından oldukça büyüleyici gözüküyor.

The Amazing Spider-Man 2 | İnanılmaz Örümcek Adam 2

Andrew Garfield ve Emma Stone’lu yeni Örümcek Adam serisinin ilk filmi oldukça başarılıydı. İkinci filmde de doğal olarak beklentiler çok yüksek olmakla birlikte fragman beklentilerin karşılanacağının göstergesi… 25 Nisan’da vizyonda.

Transformers: Age of Extinction | Transformers Kayıp Çağ

Bu senenin belki de prodüksiyon anlamında en büyük filmi Transformers… Macera kaldığı yerden devam ederken bizleri yine soluksuz izlenecek bir film bekliyor. Vizyon tarihi 27 Haziran.

Guardians of the Galaxy | Galaksinin Koruyucuları

Henüz bu filmden çok bahsedilmedi ancak Marvel’in bu yeni girişiminin de uzun soluklu olacağını tahmin etmek çok güç değil. Film 3D seçeneğiyle birlikte 1 Ağustos’ta sinemalarda…

A Million Ways to Die in the West | Yeni Başlayanlar için Vahşi Batı

Şahsen benim en çok merak ettiğim film budur. Family Guy’ın yaratıcısı Seth MacFarlane ilk sinema filmi Ayı Teddy ile müthiş bir iş çıkarmıştı. İkinci sinema filminde de Charlize Theron , Liam Neeson , Amanda Seyfried , Neil Patrick Harris , Giovanni Ribisi gibi önemli isimler yer alıyor. Oldukça keyifli, bol taşlamalı bir film daha bizi bekliyor. Türkiye vizyon tarihi 6 Haziran…

Captain America: The Winter Soldier | Kaptan Amerika: Kış Askeri

Yine bir Marvel girişimi… Captain America: The First Avenger ile olumlu eleştiriler alan seri ikinci filmle devam ediyor. Yine bol görsel efekt ve alabildiğince aksiyon… Film 11 Nisan’da vizyonda…

Godzilla

Çokça duyduğumuz ama eski versiyonunu çoğumuzun izlemediği Godzilla yeniden çevrimiyle 16 Mayıs’ta vizyonda…

Interstellar | Yıldızlararası

Yaptığı her işle sinema tarihine geçen dahiyane yönetmen Christopher Nolan yeni bir bilimkurgu filmiyle 7 Kasım’da sevenleriyle buluşacak.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı